Styrelsen Avesta Vatten

Vi sitter i styrelsen för Avesta Vatten och Avfall AB

Patrik Sundin (S) ledamot ordf
Ågatan 12, 775 54 Krylbo
Tel 070-363 96 48
E-post: patrik.sundin@avesta.se

Mia Bergqvist (S) ledamot v ordf 
Axel Johnsons Väg 81, Lgh 1301, 77434 Avesta
Tel: 0226-544 73, 073-058 47 51
E-post: mia.bergqvist@avesta.se

Tord Birgersson (V) ledamot
Åvestagatan 11, 775 54 Krylbo
Tel 0226-120 29, 070-644 59 13
E-post: tord.birgersson@avesta.se

Johan Thomasson (M) ledamot
Hyttbäcken 4, 774 97 Fors
E-post: johan.thomasson@avesta.se

Mikael Karlsson (KL) ledamot
Nyhyttan 10, 774 91 Avesta
Tel: 0226- 507 51, 070-656 56 36
E-post: mikael.karlsson@outokumpu.com

Ersättare 

Sten-Åke Mörk (S) ersättare
Birger Carlssons Väg 3 77461 Avesta
Tel: 0226-195 95, 070-638 50 62
E-post: stenake.mork@telia.com

Gunnar Månsson (MP) ersättare
Haganäsgränd 1, 774 41 Avesta
Tel: 0226-541 63, 070-694 84 39
E-post: eko.gm@telia.com

Jan-Olof Källström (C) ersättare
Bollsjö 21, 775 95 Folkärna
Tel: 070-514 41 98
E-post: info@jok.se

Sid Sandström (S) ersättare
Verkstadsvägen 40, 774 67 Horndal
Tel: 0226-430 85
E-post: sidsandstrom38@tele2.se

Maarit Hessling (M) ersättare
Prästgårdsvägen 3 774 68 Horndal
Tel: 070-5105451
E-post: maarit.hessling@avesta.se